. Поради вчителю - Мої файли - Каталог файлів - НВК № 9 м. Луцьк

Субота, 20.04.2024, 01:18

Поради вчителю
19.11.2014, 14:59

Поради вчителя В.І.Слуцького для поліпшення настрою

1. Будьте оптимістами! Педагогіка – наука оптимістична (утім, як і будь-яка наука, песимістичний тільки дилетант).
  2. Не забувайте головного: діти – істоти парадоксальні (дорослі – теж).
  3. Якщо в тебе з’явилося бажання вигнати учня з класу, вийди сам.
  4. У відносинах з адміністрацією оптимальною є така тактика: погоджуйтеся абсолютно з усім, що вам будуть радити чи наказувати, але робіть тільки те, що самі вважаєте за потрібне. І не тягніться до кар’єри. Пам’ятайте, що відмінність учителя від директора полягає в тому, що його легко зняти з роботи, а вчителя важко.
  5. Учителю, вітайся з дітьми, це дуже важливо. Тоном, яким ви говорите “здрастуй”, теж можна виховувати і піднімати собі настрій.
  6. Учитель  повинний бути завжди у формі, завжди підтягнутим, завжди в гарному настрої. Користуйтеся правилом Д.Карнегі: “Якщо хочеш бути щасливим – будь ним”.
  7. Вмійте буди ледачим! Проблема педагогів у тому, що вони розвивають бурхливу діяльність, але забувають думати. Пам’ятайте: думати – це ваш головний обов’язок.
  8. Хваліть себе самого тричі  на день: уранці, удень і ввечері. Застосовуйте таку магічну формулу самонавіювання: “Я геніальний, найкращий педагог. Усім педагогам педагог, мене діти слухаються, мене батьки поважають, мене адміністрація любить, а як я сам себе люблю, цього і не висловити”.

І остання коротка порада:

1.  “Учителю – будь людиною!”
Переглядів: 742 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0