. НВК № 9 м. Луцьк - Шкільна бібліотека

П`ятниця, 29.03.2024, 11:38

Сайт бібліотеки доступний тут

Важливим аспектом діяльності бібліотеки НВК № 9 є інформаційна робота. Вона включає, перш за все, вивчення інформаційних потреб користувачів. Відпрацьована система інформаційної роботи бібліотеки, яка ведеться за напрямками:
- предмет і зміст інформаційних потреб;
- характер інформації, яка необхідна користувачам бібліотеки;
- впровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій;
- співвідношення тематики інформаційних потреб з базовою освітою учнів і вчителів.

Інформаційна цінність шкільної бібліотеки забезпечується універсальним книжковим фондом – понад 20 тис. примірників, який відповідає змісту навчальних, інформаційних та виховних функцій бібліотеки, запитам та інтересам читачів. Надходить 58 найменувань періодичних видань. Бібліотеку відвідує понад 1200 користувачів. Ведеться робота поточного комплектування, збереження та вивчення бібліотечного фонду. Проводиться аналіз фонду, інвентаризація, звільнення від непридатних для використання навчальних посібників та підручників, поступове зменшення застарілої літератури.
Інформаційна робота бібліотеки передбачає створення рекомендаційних та інформаційних списків літератури. В умовах шкільної бібліотеки доцільно готувати інформаційні бюлетені загального характеру: «Нові надходження до бібліотеки», де література групується за галузями знань.
Успіх роботи з питань прищеплення учням бібліотечно-бібліографічної грамотності залежить від тісного контакту школи і бібліотеки, батьків, від єдиного планування всієї роботи з книжкою, виховання загальної культури.

У жовтні місяці проходить перший Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти».

У рамках цього Місячника шкільна бібліотека Луцького навчально-виховного комплексу № 9 проводить конкурси серед учнів 3-11 класів:

• на кращий малюнок «Бібліотека дитячих мрій» (3-5 кл.);
  • на кращу емблему до Міжнародного дня шкільних бібліотек (6-11 кл.);
  • на краще гасло (девіз) до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек;
  • акція «Подаруй бібліотеці книжку» (казки, оповідання для дітей молодших класів; художні твори за шкільною програмою для середніх і старших класів).

Результати конкурсів будуть висвітлені на інформаційних стендах і веб-сайті школи.

Мета заходів: спільними зусиллями бібліотекарів, учителів, батьків, учнів та громадськості забезпечити оптимальний розвиток шкільної бібліотеки в сучасних умовах для реалізації освітніх і виховних завдань школи шляхом виконання інформаційної, освітньої, культурної та дозвільної функцій.

Запрошуємо всіх взяти участь у проведенні конкурсів та акцій.

---------------------------------------------------------------

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 17 жовтня 2014 року бібліотекою НВК № 9 було проведено День відкритих дверей. В гості завітали учні 2-А класу разом з класоводом Афтеній І.А. Для них було проведено екскурсію-подорож по бібліотеці, під час якої відбулось ознайомлення з фондом бібліотеки, її можливостями у надані послуг.

Завдяки проведеному заходу другокласники стали користувачами шкільної бібліотеки, отримали інформацію про історію виникнення книги та про найцікавіші бібліотеки світу.

-------------------------------------------------------------------

30 вересня 2014 року з метою відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у форматі, що надає святу дійсно всеукраїнського масштабу, сприяє перетворенню Дня бібліотек із вузькопрофесійного свята на загальнонародне, підвищує імідж бібліотек, бібліотечних працівників, у Луцькому навчально-виховному комплексі відбулася бесіда-диспут за участю бібліотекарів і учнів школи на тему «Бібліотека – територія єдності». Це девіз всієї бібліотечної спільноти. Нині, у такий важкий для нашої країни час бібліотеки стали осередками добра та єдності. Учні переглянули промо-ролик про активну участь Українських бібліотек у єднанні нашої країни.

Також в цей день було проведено День відкритих дверей для залучення читачів і популяризації всіх напрямків діяльності шкільної бібліотеки. Впродовж дня було записано 16 користувачів 2-11 класів.

Твій помічник – Шкільна бібліотека

«  Березень 2024  »