— Привчайте дитину бути самостійною, дотримуватися дисципліни.
— Викликайте у дитини пізнавальний інтерес, розширяйте її кругозір.
— Розкажіть дитині, як ви пішли у 1 клас або про якийсь цікавий випадок, який з вами трапився у школі. Спробуйте зацікавити дитину, адже від цього залежить, з яким почуттям вона чекатиме своїх перших шкільних днів — з радісним хвилюванням чи з покірною приреченістю.
— Завчасно купіть з дитиною зошити, олівці, портфель, шкільний одяг. Це підкреслить необхідність готуватися до навчання у школі.
— Складіть для дитини правильний режим дня, в якому передбачте не лише відвідування школи та виконання домашніх завдань, а й її улюблені заняття: ігри, прогулянки, перегляд мультфільмів. Це дасть змогу уникнути стресу та скоротити тривалість адаптації дитини у школі.
— Слухайте дитину, обговорюйте випадки, які з нею трапилися у школі, роз'яснюйте окремі ситуації та радьте, як у них слід поводитися. Будьте дитині помічником і наставником, а не контролером та цензором.
— Уникайте роздратування та відкритої критики. Якщо дитина зазнала невдачі, підтримайте її словами «якби ти зробив ось так, то вийшло б ще краще». Пам'ятайте, що позитивне ставлення дитини до своєї особистості залежить переважно від ваших оцінок.
— Підтримуйте постійний зв'язок зі школою.
|